Lenka Englmanová

739 013 571

Zavolejte mi

Charvátce

okres Mladá Boleslav

739 013 571

Zavolejte mi

Charvátce

okres Mladá Boleslav

Rozhodnutí, zda prodávat nemovitost s realitním specialistou nebo bez , je věcí individuálního uvážení. Ti, kteří se pokusili o prodej bez pomoci real.makléře nepochybně pocítili, jak složitý a náročný tento proces bývá. Mnohdy se zjišťuje, že prodej domu, bytu či pozemku je komplexním úkolem až v průběhu obchodu, což vede k upřímnému zájmu o služby realitního specialisty.
Před několika lety se situace jevila trochu jinak. Tehdy se objevilo mnoho serverů, které nabízely možnost inzerovat nemovitosti bez realitky, makléře. Stačilo nafotit pár snímků, napsat krátký popis a šup inzerát byl na světě. Očekávalo se, že potenciální zájemci se sami ozvou. V té době byl větší důraz na to, že prodej nemovitosti je snadný, a proto realitní specialisté byly považovány za zbytečné.
Následně se však názory změnily. Postupem času lidé začali vidět hodnotu, kterou realitní makléř může přinést. Prodej nemovitosti je složitý proces a vyžaduje znalosti trhu, právního rámce a komunikaci s potenciálními kupci. Mnoho lidí ocenilo odbornost a zkušenosti, které realitní agenti nabízejí, a proto dnes jsou realitní specialisti mnohem více vyhledávány než v minulosti…Rostoucí ceny nemovitostí poslaly cenovou spirálu vzhůru, což vede majitele domů a bytů k uvědomění, že profesionální pomoc je téměř nezbytná. Oslovit zkušeného realitního makléře je dobrý tah, který zaručuje, že prodej proběhne hladce. Webové servery, které nabízejí prodej bez účasti realitních makléřů, začínají ztrácet na atraktivitě. Některé z nich se dokonce transformují na realitní kanceláře, které poskytují komplexní péči. Nabízí asistenci při prohlídkách a technických procesech, poskytují právní služby a samozřejmě účtují poplatky. Ačkoliv stále tvrdí, že nejsou klasickými realitkami, postupem času se stávají součástí této oblasti.
Zákon o realitním zprostředkování (39/2020 Sb.) přinesl na realitní trh jasné a nové směrnice! Za poslední roky se realitní scéna značně proměnila a to nejen co se týče cen, ale také z hlediska právních předpisů. Zákon o realitním zprostředkování konečně stanovil pevná pravidla pro uzavírání realitních smluv a přesně určil, kdo je oprávněn nabízet služby jako realitní makléř. Tímto způsobem byly z trhu odstraněny pochybné subjekty a jednotlivci, kteří zneužívali důvěru klientů a narušovali reputaci seriózních realitních profesionálů.
Ačkoliv zákonem byla vyčištěna většina trhu od nepoctivců a amatérů, stále se najdou jednotlivci, kteří se pokoušejí podvádět prodávající. Nicméně jejich pověst je na křižovatce a časem jejich praktiky vyjdou najevo. Dnes už lidé lépe chápou, co všechno obnášejí služby realitních makléřů a co všechno je součástí jejich provizí. Zároveň se zákazníci začínají více zajímat o kvalitu služeb a odbornost realitních profesionálů.
Co nabízí realitní makleř☝️
• hodnocení správné prodejní ceny nemovitosti
• sestavení strategie prodeje
• analýza poptávky na trhu
• profesionální fotografování, využití dronu
• vytvoření videoprohlídek
• inzerce na různých realitních portálech a sociálních médiích
• organizace prohlídek nemovitosti
• asistence při vyhledávání financování pro potenciální zájemce
• spolupráce s finančními odborníky
• vytvoření vlastní sítě potenciálních zájemců, i mimo veřejné portály
• poskytování právního servisu, zabezpečení finančních prostředků (úschova u advokáta)
• koordinace zápisu smluv do katastru nemovitostí
• provedení převodu nemovitosti a finančního vyrovnání
Při pokusu o samostatný prodej hrozí významné finanční riziko, které může na konci převýšit náklady na zaplacení zkušeného realitního makléře za jeho odborné služby.
👉🏿Ne nadarmo se říká – ☝️Dvě hlavy jsou lepší než jedna – spolupráce přináší lepší výsledky. Mít skvělého realitního makléře po svém boku výrazně usnadní prodej nemovitosti. Nejenže ušetříte čas, ale také získáte profesionálního partnera, který bude pečlivě stát za vašimi zájmy.
Jestli Vás zaujal můj článek..☝️těšte se na další příspěvky ze světa realit.
Rozhodli jste se…prodat koupit či pronajmout nemovitosti? Ráda Vás provedu, tak důležitou životní událostí bezpečně a bez stresu 😉
Sledujte mě i na mém webu https://www.realityenglmanova.cz/
S úsměvem makléřka Lenka 😁